Emre Aydın

Gönderen Konu: Özgün  ( 1249 Okunma )

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ԋüȥüɳ ɱҽʅҽğι

• Moderatör
  • Rep puanı: 55
Özgün
« : 03 Ekim 2010, 12:31:20 »

19 Ekim 1979’da Eskişehir’de doğdum. Çalışan bir anne- babanın çocuğuydum. O zamanlar annem sekreter, babam memurmuş. Tek çocuk olarak büyüdüm… Hayatımdaki en önemli kişilerden biri dedem İlyas Küçükcan’dır. Dedem eğitimci ve yazardı.

8 yaşındayken Eskişehir Anadolu Üniversitesi Çocuk Korosu’na girdim. Daha o yaştayken bile tek hayalim konservatuvara gidebilmekti. Ancak babam bu konuya pek de olumlu yaklaşmıyordu. O konservatuvara torpille girilebileceğine inandığı ve de bu konuda benim üzüleceğimi düşündüğü için beni sürekli bu fikirden uzaklaştırıyordu.

Ama ben çok direndim ve de sınav sabahı uyuya kalan babamı zorla uyandırarak konservatuvar sınavına girdim. Sınavda parmaklarıma ve dişlerine baktılar. Aralık olan dişlerimden acaba hava kaçırır mıyım diye korktular herhalde.

Sonuçlar açıklandı, viyola bölümünü kazanmıştım. Annem ve babamla birlikte ansiklopediden viyolayı arayıp bulduk ve nasıl bir enstrüman olduğunu o zaman öğrendim. Çünkü o zamana kadar viyola diye bir enstrüman hiç görmemiştim.

11 yaşımda tek başıma Ankara’nın yolunu tuttum… Ankara Devlet Konservatuvarı’nda yatılı olarak okumaya başladım. O okuldaki hele yatakhanedeki ilk günlerimi hiç unutmam. Herkes ailesinden uzak olduğu için ağlıyordu ama ben hedefime ulaştığım için çok mutluydum.

Ailem harçlık yolluyordu ama ben o parayı okuldan kaçıp arkadaşlarımla atari oynayarak harcıyordum. Tabii sonra da aç kalmamak için peynir ekmeğe talim ediyordum.
Öğretmenlerim benden memnundu ama hepsinin ortak kanaati aynıydı. “Çok yeteneklisin ama çalışman gerekir”… Yani çok çalışkan değildim…

Bir yandan da gitar çalıyordum kendi kendime… 16 yaşındayken bu işten para kazanmaya başladım. Tabii hem gitar çalıp, hem şarkı söyleyerek.
Önce kafelerde sahneye çıkmaya başladım. İlk işimden 500 bin lira almıştım.

Yatılı okuduğum için tabii ki sahneye çıkma konusunda çok zorlanıyordum. Okuldan kaçıyor, sahne programımı yapıyor ve gece 03’de tekrar sessizce yatakhaneye giriyordum. Yani o dönem hep kapı yerine pencereyi kullandım. Bu arada ailem okurken çalışmama karşı olduğu için çalıştığımı onlardan da saklamıştım.

Kafelerden barlara transfer oldum. İlk bar çalışmam çok beğenildi ve epey bir popülerlik kazandım. Tabii yaşım küçük olduğu için sanırım bu beni şımarttı ve patrona şartlar öne sürmeye başladım. Sonuç: İşime son verildi… Artık işsizdim…
Neyse ki bu dönem çok uzun sürmedi yine barlarda iş buldum. Gece 24’de sahne alıp, sabahın ilk ışıklarında sahneden iniyordum. 5 kişilik orkestramla yine çok popüler oldum.

Her şey yolunda gibi görünse de ters giden bazı şeyler de vardı… Geceleri çok geç yattığım için viyola çalışmalarım etkilenmeye başlamıştı. Çünkü ben viyoladan çok şarkı söylemeye zaman ayırıyordum.

Mezuniyet dönemim gelip çattığında içimi “ya mezun olamazsam” korkusu sardı. Her şeyden elimi eteğimi çektim ve kendimi okulun çalışma odasına kapatıp sabahlara kadar viyola çalıştım.

Bu sıkıntıları unutturacak bir sonuçla okuldan mezun oldum. 100 üzerinden 99 aldım…Okulda kalmam için teklif geldi. Kabul ettim ama bir yandan da bar çalışmalarına devam ediyordum.

Bu arada Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nda da çalışmaya başladım. Araya bir de master sıkıştırdım ve Polonya’ya gidip master class çalışması yaptım.

Polonya dönüşü okulun oda orkestrasında da çalışmaya başladım. Bir yandan da senfoni orkestrası ve dışarıda da bar çalışmalarım devam ediyordu. Tam bir üçgen oluşmuştu. İtiraf etmeliyim bir yanda klasik müzik, öte yanda pop, tam bir ikilem yaşadım o dönemde…

Tabii ki amacım senfonide kadrolu olarak yer alabilmekti. Ama zaman içinde bu ihtimalin zayıfladığını gördüm ve sonunda klasik müzik ile yollarımı ayırmaya karar verdim.

Bu arada pop müzik sanatçıları değil ama kendi sözlerini ve müziklerini yapan sanatçılar benim çok dikkatimi çekiyordu. Bu konuda kendimi yokladım ve bir de baktım besteci kimliğim beni başka bir yöne çekiyor. Artık ben de söz yazıp, beste yapıyordum.
İçimden gelen sese kulak verdim ve de Türkiye’nin iyi müzik yapan müzisyenlerinden ve sevilen pop starlarından biri olma kararı aldım kendi kendime…

Tükendim artık, sen yoktun, hiç olmadın, ben ağladım sen güldün, nerdeyim?

Çevrimdışı » ѕєяgüzєsт.~

• Moderatör Adayı
  • Rep puanı: 9
  • αfili yαlnızlık ♥ kαğıt evler
Özgün
« Yanıtla #1 : 16 Ekim 2010, 01:10:13 »
Bambaşka (: . Çok seviyorum ya Özgün'ü gerek kişiliği olsun , gerek yaptığı müzik olsun . Her şeyiyle gayet başarılı bir insan (:
Şarkılarını severek ve hiç bıkmadan dinliyorum . Beni rahatlatıyor sanki. Slow şarkıları içimi ısıtıyor .
Başarıları sonsuz olsun . Teşekkürler .
Masallar, küçükken uyuyuncaya kadar, Büyüyünce de uyanana kadardır.

Unutma ki ; Hiçbir zaman doğru insan çıkmaz karşına....
Ya zaman yanlıştır ya da insan !..

Sonsuza dek 'eә ...
K i m s e O l m a d ı S e n i n G i b i ... ♥

Çevrimdışı Esme

• Kıdemli Üye
  • Rep puanı: 3
Özgün
« Yanıtla #2 : 16 Ekim 2010, 17:13:50 »
ben slow sarkılarını beğeniyorum özgün ün bir ara mühür adlı şarkısına bayağı takmıştım :P hep böyle devam etsin :]
Kimseye eyvallahım yok..! Arkamdan söylenenlere karnım tok ;) ' Bakıyorum da piyasada bizi çekemeyen Çok

Çevrimdışı ea_fts

• Moderatör Adayı
  • Rep puanı: 13
  • ''Olacaklar sensiz olsun'' . !
Özgün
« Yanıtla #3 : 16 Ekim 2010, 17:25:09 »
çok severim özgünü mühür ve direniyorum yokluğuna şarkılarına da bitiyorum.
''Bitmez sandığım şey en önce bitti yani kaybettim seni elimle koymuş gibi''

Ne kadar istemiştim ...
Nelerden vazgeçmiştim ....
Bi'şey olmak için hayatında ''senin'' .

Çevrimdışı ₪Kristal KéLébék₪

• Moderatör Adayı
  • Rep puanı: 29
Özgün
« Yanıtla #4 : 16 Ekim 2010, 17:42:43 »
şarkılarının hepsi güzel bence iyi bir sanatçı

Çevrimdışı aybikea

• Moderatör Adayı
  • Rep puanı: 9
  • Bir Yabancı Bir Korkak Belki Böyle Hatırla... <3
Özgün
« Yanıtla #5 : 13 Şubat 2011, 18:09:20 »
çok iyi bir sanatçı ;)
Hatırla!
Kaybettiğin herşey gibi
Bir yabancı bir korkak belki
Böyle hatırla.
Sarılıp kendine sıkıca
Bu hayat "BENİM" değil de
Beni biraz da böyle hatırla.... <3

Çevrimiçi haleuysal

• ellerini tanırım, ince beyaz..
  • Yönetici
  • Rep puanı: 309
  • Müzik eğer aşkın gıdasıysa, durmadan çalsın...
Özgün
« Yanıtla #6 : 21 Mayıs 2011, 04:04:44 »
Özgün: "Sadece Arkadaşız"

18.05.2011

Türk pop müziğinin sevilen isimlerinden biri olan Özgün, iki şarkıdan oluşan yeni çalışması "Sen ve Ben"i müzikseverlerle buluşturuyor.

Geçtiğimiz sene yayımladığı "Yeni" isimli albümünün şarkılarıyla müzik dünyasında başarısını bir kez daha kanıtlayan Özgün bu yaz yine dillere dolanacak şarkılarını sevenlerinin beğenisine sunuyor. Yazın enerjisini hissedeceğimiz yepyeni çalışma "Sadece Arkadaşız", "Sen ve Ben" olmak üzere iki şarkıdan oluşuyor. Albümün çıkış şarkısı "Sadece Arkadaşız"ın söz ve müziği Nedim Caner Üstün'e, düzenlemesi ise Tolga Kılıç'a ait. Albüme adını veren "Sen ve Ben" isimli şarkının ise düzenlemesi Alper Komürcü'ye ait olurken, şarkının söz ve müziğinde Onur Koç'un imzası var.

ttnetmuzik.com.tr

Kalbimde ruhunu duymak istiyorum

Gözümde gözünü görmek istiyorum

Çevrimdışı SoN BaHaR

• Moderatör Adayı
  • Rep puanı: 14
  • <3<3<3 EMReaYDIN <3<3<3
    • emre aydın =)
Özgün
« Yanıtla #7 : 21 Mayıs 2011, 21:45:11 »
...100 üzerinden 99 aldım...
                               vayyy beee
24.00 da başlıyor 03.00 a kadar süren mutluluk dolu bir radyo programı çorum metropol fm de

Çevrimdışı '¢яу ڪے

• Tecrübeli Üye
  • Rep puanı: 3
  • вιя кєℓєвєк кα∂αя кıѕα öмяüм ''нσşçαкαℓ'' ѕєνqιℓ_
Özgün
« Yanıtla #8 : 21 Mayıs 2011, 23:44:09 »
bir iki şarkısı dışında pek dinlemem :)
уιηє ѕєη вıяαк вєηι υηυт qιттιqιη вι уєя∂є..

Çevrimiçi haleuysal

• ellerini tanırım, ince beyaz..
  • Yönetici
  • Rep puanı: 309
  • Müzik eğer aşkın gıdasıysa, durmadan çalsın...
Özgün
« Yanıtla #9 : 03 Haziran 2011, 18:26:16 »
Özgün yeni video klibi ile ekranlarda!

02.06.2011

Türk pop müziğinin başarılı isimlerinden Özgün'ün iki şarkıdan oluşan "Sen ve Ben" isimli albümünün ilk video klibi "Sadece Arkadaşız" isimli şarkısına çekildi.

Yazın enerjisini hissettiren yeni albümü ile dikkatleri bir kez daha üzerine çeken Özgün, albümünün sevilen şarkısı "Sadece Arkadaşız" ile müzik listelerinde hızla yükselmeye devam ediyor. Söz ve müziği Nedim Caner Üstün'e, düzenlemesi Tolga Kılıç'a ait olan "Sadece Arkadaşız"a geçtiğimiz günlerde Balat sokaklarında mahalle atmosferinde video klip çekildi. Yönetmenliğini Mustafa Uslu'nun görüntü yönetmenliğini Veli Kuzlu'nun üstlendiği klip müzik kanallarında yayımlanmaya başladı.

ttnetmuzik.com.tr

Kalbimde ruhunu duymak istiyorum

Gözümde gözünü görmek istiyorum